Continue to Netlog

more seconds

Blog 10


 • <3 Gjithmon do jesh ne zemren time <3

  Pyes lotin pse gjumin ma prish
  Ai me thot pyet zemren që ta dish
  Pyes zemren pse me rreh kaq fort
  “Se pa ate që do ti nuk jeton dot”

  Pyes shpirtin tim
  Pse valle vetëm renkon
  “Po si mund te ndjesh gezim
  Kur ty ai cdo dite te mungon”

  Pastaj neper erresire
  Pyes syte e mi
  Pse nuk kane me ngjyre
  Pse shohin vetëm bardh e zi
  Ata te trishtuar kthejne koken te dy
  “Sepse ai që na fali ngjyren u largua nga ty”

  Pyes buzet e bera llum
  Po ju ku e keni embelsine
  “Shko pyet ate që do shum
  është i vetmi që mund te jape një shpjegim”

  Befas ne faqe me rreshket një pike lot
  Dhe pyes faqen po ti pse vajton
  Ajo e pafajshme ul koken dhe me thot
  “Ti e do shume por ty ai s’te don”

  Pyes zotin nese faqja ka te drejte
  “Nuk e di” ai me thote
  Kte duhet ta zbulosh vete
  Dhe askush tjeter ne këtë bote

  Pyes mendjen a ka ndonje shpetim
  Ndonje ilac, ndonje sherim
  Ajo me thot “hape zemren pa u druajtur
  Ndryshe gjithë jeten ti ke për te vuajtur”

  Pastaj kthehem tek qoshja ime e vetmise
  E mbuluar me plaget e dashurise
  Thjesht veshtroj qiellin e zymte me lot ne sy
  Kur do vi ajo dite valle, që te kuptosh sa te dua ty.

 • AJO,

  Ishte mesi I nates kur asaj I doli gjumi perseri,

  ndjeu nje dhimbje te tmerrshme koke...

  pastaj ju kujtuan lotet dhe te qarat e pafundme para se te flinte,

  ndjente se po I merrej fryma kur kujtoi perseri ate...

  "Neser, nje dit e re pa ty shpirti im. Ti nuk je me,

  nuk do jene me as mesazhet e tua qe me zgjonin nga gjumi.

  Kur ishim bashk kjo ore na zinte duke folur ne tel..mendoi...

  dhe nje lot I pa bindur I rrodhi neper faqe.

  Ktheu koken mrapa dhe tek komedina afer zgjati duart dhe hapi sirtarin,

  aty nxori nje foto ku kishin dale bashke..

  Si atehere, ai duke e perqafuar e kjo me turi te varura,

  perhere e trajtonte si femije te vogel,,

  dhe kujdesej shume qe ajo te qendronte perhere me buzeqeshje ne fytyre...

  "Po sot, cfare i thua vetes qe me bere aq shume te vuaj?!

  Gjithmone me thoje qe urren lotet e mia,,

  e tani ishe ti qe I shkaktove?!" - nisi ti fliste atij ne foto...

  Kete radhe te qarat e asaj ishin me denese..

  Do donte ta urrente, por ajo qe ndjente ishte me e forte.

  - E donte shume dreqin!!!!

  Puthi foton duke qare dhe e futi poshte jastikut...

  U mundua te flinte, po nuk arrinte dot..

  Here ne nje krah, here ne tjetrin, mbyllte syte dhe pse gjum nuk kishte..

  Me patjeter duhej te flinte, vetem ashu do harronte ate qe po ndjente..

  Por e pamundur, gjumi nuk kishte ndermend ta zinte.

  U ngrit nga shtrati dhe u nis drejt dritares, e hapi atë,,

  Drejtoi syte kah qielli, sa bukur dukej hapsira...

  Qiell I paster, plot yje dhe hena lozonjare e plote dukej si perendeshe mes tyre.

  U mrekullua nga ajo qe pa... dukej aq perfekte!

  Mijera mendime I pershkonin neper koke...

  Ai, castet e bukura, castet jo dhe aq te mira por qe prap I deshironte..

  Vetem t'ia sillnin ate. sa kujtime...

  "Hene, ti e di sa e dua.. sa ja ndjeje mungesen...

  Te lutem, me kupto dhe mos me gjyko.

  Edhe pse e urdherova zemren ta perzinte nga vetja,,

  nuk arrin as ajo... kujtimi I tij ka zene rrenje thelle brenda saj.

  Kujdesu per te, bej qe te jete mire.. Vetem keshtu do ndihem mire dhe une"...

  E nderkohe qe flistet, lotet si pakuptuar kishin mbuluar faqet e kishin arritur deri tek mjekra.

  Ne fund te fundit, ishte zemra e nje vajze qe dashuronte me shpirt..

  Edhe pse ishte zhgenjyer, nuk mund te urrente...As te mbante inat.

  Dinte qe thjesht po priste dicka qe nuk do vinte kurre,,

  po jetonte me ca shpresa te vdekura tashme...

  Po s'kishte c'te bente, vec ato I jepnin vullnet per te vazhduar perpara.

  E donte pertej infinitit...!!!

  SADO E PLAGOSUR, TË JET ZEMRA JOTE, BOTA NUK NDALON PËR PIKËLLIMIN TËND,, :)

 • *** Lëre të shkojë ***

  Iku një ditë? Lëre të shkojë. U largua pa të thënë përse? Lëre të shkojë. Të la vetëm dhe shkoi të gjejë prehje diku tjetër? Lëre të shkojë . . . Mos e lër të të shoh kokëulur. Mos e lër të mësojë se ti po qan për të. Mos e lër të dëgjojë se ti nuk mundesh pa të. Kështu vetëm kënaq egon e tij . . . A ja vlen ti japësh kaq shumë rëndësi vetëm një personi? E di, janë kujtimet që të vrasin. Ruaji ato, nuk po të them ti harrosh. Por mos jeto për to. Kujtoji kur të duhet të kuptosh se ku ke gabuar . . . Do të dashurosh përsëri. Madje edhe më shumë. Do të gëzohesh përsëri. Madje edhe më shumë. Lëre të shkojë . . . Shiko përreth teje sa shumë dashuri ke. Sa njerëz të duan dhe vuajnë me ty. Sa njerëz trishtohen se ty po te del një lot mbi faqe. Dhe sa dëshirojnë ato që ti të jesh ajo e dikurshmja. Bëje për veten. Bëje për ato. Lëre të shkojë . . . .

 • `.-

  .`.- dOnn`t cOmeBack fOr me.♥:):). ! ..

 • </3

  E di .. ?! Do doja shum të të kisha këtu , afër meje , të dëgjoj ç'do frymarrje tënde , ç'do rrahje të zemrës tënde .. Por për fatin tonë të keq na ndajn ca kilometra .. Sa her që të jesh vetëm , shiko qiellin dhe un do jem aty duke të buzeqeshur .. Dhe kurr mos harro .. Dikush po mendon për ty .. Dikush që të don shum .. Dikush që do jepte jetën për ty ..Ajo jam UNË .. Të Dua .. !!

 • :(

  Stë Kuptoj 2 Dit Më Gëzon..
  10 Dit Jetën Ferr Ma Bon ..
  Mbaj Mend Një Gjë..
  Siç Të Du unë Ska Për Të Dasht Njeri më :/ ..
  Po Të Them 1 Të Vërtet..
  Me çte Dua Ty Sdo Du Njeri Tjetër Në Kët Jet :'(
  Shum Her Jam Mundu Të Të Harroj..
  Po Mbeso Aq Më Shum Të Dashuroj..
  Mos Mendo Se Jam Duke Lujt..
  Ti Duke Qeshur Unë Duke Vujt ..

 • ‎..Ajo lumturohet kur ti i shkruan.... Ajo ndjen ato fluturat në stomak sa herë ti i thua diçka të bukur…. Ajo vizaton në fletoren e saj, bashkë me inicialet e tua…. Ajo bëhet xheloze pa e kuptuar, kur sheh xhentilesen tënde ndaj vajzave të tjera.. Ajo donte vetëm të ishte e lumtur....dhe ashtu si pakuptuar ti kishe filluar të kishe rëndësi për të.... Ajo ka besim dhe çdo natë lutet: 'Dua të jem përgjithmon me të'

 • Nuk e kuptoj se si !!??

  Nuk e kuptoj se si mund të buzëqeshim gjatë gjithë ditës, dhe të qajmë çdo natë teksa përpiqemi të flemë! Sesi fotografitë nuk ndryshojn kurrë ndërsa njerëzit në to po. Se si shoku i ngushtë mund të të kthehet në armikun më të keq, ndërsa armiku më i keq në shokun më të ngushtë. Se si përgjithmonë zgjat vetëm disa muaj që më pas do të jepje çdo gjë që të mund t'i ktheje edhe njëherë.
  Se si mund të heqim dorë nga diçka pa të cilën dikur thoshim se nuk mund të jetonim. Se si edhe pse e dimë se bëmë zgjedhjen e duhur, përsëri na lëndon në të njejtën mënyrë. Se si njerëzit me të cilët doje të kaloje çdo sekondë të jetës tënde, tani të dedikojnë vetëm disa minuta. Se si njerëzit bëjnë premtime duke e ditur se sa e zakonshme është bërë thyerja e tyre. Se si dikush zgjedh të të fshijë nga jeta e tij vetëm sepse është më thjeshtë se sa të përpiqet të rregullojë gjërat! Nuk e kuptoj se si !!??

 • !!

  Më thuaj prit do te pres perjet,
  Më thuaj ik,sdo me shohesh kurr ne jete
  tani jam mesuar,,lotet per mua nuk jan me te huaj,e vrave zemren e thyer…ajo qe te deshi tani eshte zhgenyer…
  -Me thuaj a ja fal ti vetes: ku le dushurin e premtuar,ku le ëndrrat e vajzes se dashuruar, fike shpresen qe jetuam…pse bëm gjith at luft kur tani jemi si te huaj.
  I more te gjitha ma merr edhe jeten por dije se ne fund ke me mallku veten…
  -Te kujtohet dita kur me fale shum drite, dielli nuk rrezonte ishe ti o engjulli im,ti qe zemres mi dhe shpres per ty qe un linda e nga tradhtija jote po vdes…te gjitha keto tani ku mbeten a ka faj nje enxhull qe per ty e jep jeten…
  -Falma zot mekatin qe gjithmon e dashurova,fali ati lumturi qe un kurr nuk i gezova,falja endrat me te bukura qe une sja dhurova,dhembjet e ti mi jep mua se un me to u mesova…
  Mos e lendo o zot si me lendoj ai mua edhe pse mua me ka vra te keqen nuk ja dua..mendova se je enxhull kur ne sy me shikove e vetem te me lendosh ti ket e mendove,tradhtove besimin more rrugen e gabuar,dashurin qe enxhujt na dhuruan ti e lëshove nga duart…
  -Ji lumtur me ate qe je se per ne te dy nuk ka qen e shkruar,un do ulem do qaj ne errësir e ti jetoje jeten edhe per mua.Nuk dua perjet te me harrosh lexoje ket letër që po ta shkruaj,ndosha ‘DIKUR’ ‘DIKU’ do ti kujtosh lotet e vajzs sëë dashuruar…
  - Mos bej zemren gur duaji te te duan, mos hap tjetra plag ne zemret e dashuruara…mbaje fort ne gjoks shtrengoje me dy duar,jepi asaj lumturi at qe kurr nuk ma dhe mua…
  -Ndoshta nje dite do me marr malli ti shoh ata sy, ahh sa do e mallkoj fatin qe nuk jam me me ty.
  Do ulem ne nje qoshe e do qaj per fatin tim,per at fat te mallkuar qe ma varrosi shpirtin tim…
  -Prandaj un po vdes e ti jeto por keto plag mos i harro,ndosha nje dite do te kujtohesh e do me vije mire nese do pendohesh…
  Sa do te doja te kisha pran në Vend te asaj qe ne krah po e mban,tme dhuroje puthje pa fund te gjesh aty lumturin ku nuk e gjen askund…
  -nuk kam inat per at qe mban ne krah nuk ka rendesi vetem ji i lumtur ti, ne darsem tende do te vi, perball teje do te rri…per te me njoh me mire do jem e vesHur me te zii,te gjith do te ngrem dolli tuajen lumturi,e goten qe ke ti do jet e mbushur me lot e mi.
  Me nje buzeqeshje te brisht do ju uroj lumturi,e ne heshtje do te bertas i MALLKUAR QOFSH Ti:S

 • </3

  Nëse s'më don
  Eja dhe më thuaj
  Një shpirt që ka vuajtur
  Prap do të vuaj
  Do lëndosh një zemër
  Që brenda të mban
  Do vrasësh një shpirt
  Që për ty po qan
  Do humbasësh një vajz
  Që të deshi pa fund
  Do fusësh në dhe
  Një njeri që ta kushtoi
  jetën në maksimum
  Vështir qenka
  Të jetosh me mashtrime
  Të mbajsh një zemër
  Që ska mirkuptime
  Vështir qenka
  Të jetosh se maskuar
  Duke mbajtur në zemër
  Njeriun e Gabuar